O opowiadaniuMówią, że magowie to najgorsze stworzenia tego świata. Są okrutni, pozbawieni dusz i nie powinno się pozwalać im żyć wśród normalnych osób.
Dziewiętnastoletnia Anella nie uważa się za kogoś złego. Wiedzie normalne życie z kochającą ją rodziną i nikt nawet nie domyśla się, kim naprawdę jest. Kiedy jednak jej brat wyjawia jej sekret, Anella zostaje skazana na wygnanie - musi opuścić swój dom, swoje miasto i królestwo, i udać się do Miasta Magii.
A mówią, że Miasto Magii to najgorsze miejsce na świecie.
Wkrótce jednak Anella odkrywa, że być może wszystko, w co kiedykolwiek wierzyła, było kłamstwem.
Radzenie sobie z nowym otoczeniem okazuje się nie być jedynym problemem dziewczyny. Próbując przyzwyczaić się do nowego życia, Anella musi także zmierzyć się z groźbą rebelii i wojny, która może zmienić świat nie do poznania.

Uwaga: opko może zawierać drastyczne sceny przemocy, niejednoznacznych bohaterów z problemami psychicznymi i homoromanse.

------------------------------------------------------------

Jest to opowiadanie fantasy, osadzone w wymyślonym przeze mnie świecie. Akcja rozplanowana jest na trzy części, ale jak będzie, to się zobaczy.

4 komentarze:

 1. Hmmm, ciekawa sprawa. Nie lubisz nietolerancji, ale sama nie wykazujesz się tolerancją w stosunku do osób nietolerancyjnych.

  No ale to nie blog o Tobie, a o pisanym przez Ciebie opowiadaniu, któremu dam szansę.

  Pozdrawiam,
  graf zer0.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze - w tym poście nie wspominam o tolerancji.
   Po drugie - jestem tolerancyjna względem koloru skóry, religii, orientacji seksualnej i tak dalej. Nie względem charakteru. Jeśli ktoś jest dupkiem, nie zamierzam go tolerować.
   Po trzecie - jestem hipokrytką, nie ukrywam tego.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. Wspomniałaś w zakładce "o autorce".

   Nie tolerujesz tego, że ktoś może mieć odmienne zdanie i np. nie tolerować gejów/lesbijek czy innych, dziwniejszych osób.

   Usuń
  3. Ach, w porządku, myślałam, że odnosisz się jedynie do tej zakładki :)

   Toleruję odmienne opinie innych ludzi, tak długo, jak nie obrażają przy tym innych. Jestem w stanie tolerować to, że ktoś jest np. homofobem, jeśli wyraża swoje zdanie w sposób cywilizowany, nie w stylu "wszystkie pedały do gazu!!!". Nie znaczy to jednak, że taką osobę polubię.
   Pozdrawiam :)

   Usuń

Każdy komentarz to dodatkowa motywacja do pisania zatem, jeśli czytasz - skomentuj. Choćby i jednym zdaniem.

Nomida zaczarowane-szablony